Wynagrodzenie adwokata

Wysokość wynagrodzenia zależy od rodzaju sprawy oraz zakresu zleconych prac.

Proponuję następujące formy rozliczenia:

Rozliczenie ryczałtowe
Rozliczenie, w którym wynagrodzenie adwokata jest z góry określone, Stosuje się je w sprawach, w których zakres prac jest przewidywalny.
Rozliczenie godzinowe
Określana jest stawka za godzinę pracy. Najczęściej tego typu forma rozliczenia ustalana jest dla spraw, w których nie można z góry określić zakresu prac np. w obsługa firm.
Abonament
Pakiet ten obejmuje świadczenie pomocy prawnej dla przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą. W ramach abonamentu prawnego Kancelaria oferuje pomoc prawną udzielaną drogą elektroniczną, telefoniczną lub w postaci konsultacji osobistych dotyczącą typowych zagadnień prawnych w bieżącej działalności gospodarczej, działalności jednoosobowych i spółek, z wyłączeniem spraw podatkowych. Abonament obejmuje w szczególności udzielanie porad prawnych związanych z bieżącą działalnością Klienta, przygotowywanie pism procesowych, wezwań do zapłaty, umów, reprezentowanie Klienta w sporach z dłużnikami, sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym, windykacja długów. Wynagrodzenie ma charakter stały (ryczałtowy) i płatne jest z góry za dany miesiąc do 10-tego dnia każdego miesiąca świadczenia usług prawnych. W ramach wykupionego pakietu Klientowi przysługuje określona ilość usług prawnych w miesiącu. Kancelaria wystawia i przesyła Klientowi fakturę VAT.
Wynagrodzenie prowizyjne
Jest to dodatkowa forma wynagrodzenia stosowana w połączeniu z ryczałtem lub rozliczeniem godzinowym. W tym przypadku część wynagrodzenia może zostać wypłacona w formie premii, tzw.: SUCCESS FEE.
Zastępstwo procesowe
W przypadku reprezentowania Klienta przed sądem (o ile nie jest to objęte ustalonym wspólnie wynagrodzeniem o charakterze ryczałtowym) stosowane są przez nas stawki wynikające z rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie.
Porady prawne
Koszt jednorazowej porady prawnej, wynosi: 100 zł netto (czas pracy prawnika do godziny; do ceny dolicza się 23% podatek VAT). W przypadku, gdyby porada miała charakter bardziej pracochłonny i analiza sprawy zajmowałaby dużej niż 1h stawka za poradę prawną określana jest indywidualnie.

Nie jesteś pewny, która forma rozliczenia jest dla Ciebie odpowiednia?